Шрифт

Аа Аа Аа

Колір фону

А А

Версія сайту

Кольорова Чорно-біла

Пост-COVID-19 синдром

Поради
19 November 2021

У частини людей, що перехворіли COVID-19 може спостерігатися пост-COVID-19 синдром» або «довготривалий COVID-19». Це стан при якому симптоми хвороби остаточно не зникають. Вони тривають понад 12 тижнів та не пояснюються альтернативним діагнозом.

  • За інформацією з дослідження, опублікованого в журналі Американської медичної асоціації, близько 30% пацієнтів, що перехворіли на COVID-19, можуть стикатися з такою проблемою.

  • Основними симптомами є кашель і задишка, виснажлива втомлюваність, нездужання і млявість, порушення серцевого ритму, безсоння, біль у суглобах, головні болі, відчуття "туману в голові", порушення пам’яті та уваги, дискомфорт шлунково-кишкового тракту, підвищення температури тіла, втрата нюху або смаку, депресія та інші симптоми. Може зустрічатися як один окремий симптом, так і їх поєднання.

  • "Пост-COVID-19 синдром" розвивається як у людей з певними факторами ризику (високий кров'яний тиск, куріння, цукровий діабет, ожиріння), так і у людей, які мали легкі або помірні симптоми. Визначити конкретну групу людей неможливо.

  • При цьому кожному пацієнту потрібен "індивідуальний" час на відновлення після хвороби. Краще не порівнювати себе з іншими, а прислухатися до власного тіла та консультуватися зі своїм лікарем.

Поділитися:
Cпеціалізоване видання, призначене для медичних установ та лікарів.