Фармацевтична фірма «Дарниця» підтримала проект «Банк шкіри»

Як підприємство, що працює у галузі охорони здоров’я і добре розуміє важливість таких інноваційних проектів для суспільства, Фармацевтична фірма «Дарниця» надала благодійну допомогу Київському опіковому центру в рамках проекту з вирощування клітин шкіри «Банк шкіри. Лікування опіків». В першу чергу клітини використовують для лікування бійців-учасників АТО та постраждалих мирних мешканців. Використання донорського клітинного матеріалу надає змогу швидко та якісно відновити шкіру людини після опіків.

Для чого це потрібно

Один з найпоширеніших видів травм під час війни – це опіки. Їх лікування потребує своєчасності, адже враження великої частини шкіряного покриву загрожує життю. Сучасна медицина має технологію, яка здатна швидко та якісно відновити пошкоджену шкіру. Вже багато років у передових опікових центрах світу успішно застосовується регенерація шкіри після опіків за допомогою клітинних технологій.

Клітинні технології – іноваційна галузь медицини, що заснована на унікальних природніх властивостях клітин організму людини. Завдяки клітинній технології, медицина може значно вдосконалити результати лікування понад 85 хвороб, зокрема і злоякісних захворювань, стимулювати загоєння ран, а також омолоджувати. Такий різновид лікування – найприродніший і найбезпечніший, тому не викликає побічних ефектів і практично не має протипоказань. Цей метод ефективно лікує хімічні та термічні опіки будь-якого ступеня, та фактично рятує життя людини.

Хто забезпечує лікування

Лікування проводить Опіковий центр при Київській міській клінічній лікарні №2. Безпосереднє лікування пацієнтів у рамках проекту «Банк шкіри. Лікування опіків» здійснюється в Київському міському центрі термічних уражень та пластичної хірургії (КМКЛ №2), що знаходиться за адресою вул. Краківська, 13. Це один з найголовніших опікових центрів України. Закладом керує та проводить лікування головний лікар Анатолій Васильович Воронін.

Анатолій Васильович – заслужений лікар України, лікар вищої категорії. Лікар має понад 10 років практики у комбустіології і вважається одним з кращих спеціалістів у країні.

Хто забезпечує клітинний матеріал

Біотехнологічну частину лікування забезпечує медична компанія ilaya – саме тут проводиться забір клітинного матеріалу, його зберігання та підготовка до трансплантації. У лабораторії та кріосховищі ilaya використовується високотехнологічне обладнання провідних виробників.

Крім того, якісну роботу біолабораторії ilaya забезпечує виконання світових стандартів GMP та GTP. Колектив біотехнологів ilaya – це команда спеціалістів-науковців з багаторічним досвідом роботи у сфері клітинних технологій.

Завдяки коштам, перерахованим «Фармацевтичною фірмою «Дарниця» та іншим благодійникам було створено резерв «Банку шкіри», який становить 5 мрлд. клітин. Протягом 2015-2016 років у рамках проекту було здійснено відновлення шкіри за допомогою клітинних технологій 12-м пацієнтам, які зазнали глибоких опіків до 43% поверхні тіла.

З їх історіями знайомить ця презентація.