Короткий огляд результатів дослідження біоеквівалентності лікарського засобу ЕКСІБ®, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 60 мг еторикоксибу; таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 90 мг еторикоксибу; таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 120 мг еторикоксибу
15 December 2022Ціль. Довести біоеквівалентність тестового досліджуваного лікарського засобу (ДЛЗ) ЕКСІБ®, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 120 мг еторикоксибу, виробництва ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» референтному ДЛЗ АРКОКСІЯ®, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 120 мг еторикоксибу, виробництва Мерк Шарп і Доум Б.В., у рандомізованому відкритому перехрестному порівняльному дослідженні біоеквівалентності з двома періодами і двома послідовностями за участі 28 здорових добровольців чоловічої статі натщесерце.
Об’єкти та методи дослідження. У здорових добровольців чоловічої статі проводився відбір зразків крові протягом 72 годин після застосування натщесерце однієї таблетки одного з досліджуваних лікарських засобів, тестового або референтного, по 120 мг еторикоксибу у кожному періоді (по 240 мг еторикоксибу протягом всього дослідження). Концентрацію еторикоксибу в плазмі крові визначали за допомогою валідованого біоаналітичного методу рідинної хроматографії з тандемним мас-спектрометричним детектуванням (РХ/МС/МС).
Результати. Усі 28 рандомізованих здорових добровольців завершили участь у дослідженні, та їх дані було включено до фармакокінетичного аналізу. Через те, що у двох добровольців концентрації еторикоксибу в плазмі крові були нижче нижньої межі кількісного визначення (LLOQ) через 72 години після прийому ДЛЗ, замість площі під кривою концентрація / час з моменту застосування лікарського засобу до 72 годин (AUC0-72h) для всіх добровольців було розраховано площу під кривою концентрація / час з моменту застосування лікарського засобу до останньої точки, що визначається (t) (AUC0-t).
За результатами фармакокінетичного аналізу встановлено, що співвідношення середніх геометричних значень фармакокінетичних параметрів максимальної концентрації аналіту в плазмі крові (Cmax) та AUC0-t та їхні 90% довірчі інтервали (ДІ) становили 102,15% (94,54 – 110,37) та 99,23% (96,97 – 101,54) відповідно. Всі критерії, які використовуються для оцінки біоеквівалентності тестового ДЛЗ референтному, виконані: співвідношення середніх геометричних значень та відповідні 90% ДІ для Cmax та AUC0-t знаходяться в межах інтервалу прийнятності біоеквівалентності від 80,00 до 125,00%.
Всього зареєстровано 5 побічних явищ (ПЯ) у п’яти здорових добровольців, які прийняли хоча б одну дозу ДЛЗ. В цілому, за одноразового перорального прийому еторикоксибу в дозі 120 мг (у вигляді тестового або референтного ДЛЗ) здоровими добровольцями натщесерце ДЛЗ характеризувалися доброю переносимістю. В ході дослідження не було зареєстровано жодного серйозного побічного явища (СПЯ). Жоден з добровольців не вибув з дослідження з причин безпеки.
Висновки. У цьому дослідженні було доведено біоеквівалентність тестового ДЛЗ ЕКСІБ®, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 120 мг еторикоксибу, референтному ДЛЗ АРКОКСІЯ®, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 120 мг еторикоксибу. Обидва ДЛЗ характеризувалися доброю переносимістю за одноразового перорального застосування натщесерце в кожному періоді.
Спонсор клінічного випробування, ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», висловлює вдячність працівникам глобальної контрактної дослідницької організації (КДО) Анафарм (Anapharm Europe S.L.U.) (Барселона, Іспанія) та клініці Центру з належної клінічної практики та наукових досліджень імені Хакана Цетінсая (Hakan Cetinsaya GCP and Research Center) при Університеті Ерджієс (Кайсері, Туреччина) за проведення дослідження та обробку його результатів.